Mgr. Miloš Štěpán

Narozen v roce 1973, má dvě dcery, od narození žije v Jablonném nad Orlicí.

Na Univerzitě Hradec Králové vystudoval obor Sociální patologie a prevence. Má státní zkoušku z anglického jazyka. Mezi jeho zájmy patří historie, vojenství, letectví, technika, kutilství, chovatelství. Aktivně se účastní života ve městě, je předsedou spolku Filmová společnost Orfilm. V rámci spolku se podílí na tvorbě filmů z regionu a je organizátorem každoročního festivalu amatérských filmů Orfilmfest. Společně se Silvií Serbouskovou stál u zrodu Sdružení pro Jablonné, je předsedou stejnojmenného spolku a podílí se na jeho činnosti.

Celý život pracuje ve státní správě, nejprve 18 let u Policie ČR. Zde začínal na tehdejším obvodním oddělení v Jablonném nad Orlicí, posléze byl ve vedení kriminální policie v Ústí nad Orlicí a končil jako Vedoucí územního odboru (okresu) v Ústí nad Orlicí. Nyní vykonává funkci tajemníka Městského úřadu v Letohradě. Má zkušenosti s řízením a vedením lidí, schopnost a ochotu převzít odpovědnost za svá rozhodnutí, znalosti z financování státní správy i samosprávy a s přípravou dotačních projektů.

Ve volebním období 2010 až 2014 byl zastupitelem a členem Rady města Jablonné nad Orlicí. V současné době je členem Komise Rady města dopravně bezpečnostní a veřejného pořádku.