David Serbousek, dipl. um.

Pochází z Chocně. Je ženatý, má tři děti. V Jablonném nad Orlicí žije a pracuje 17 let.

Na SOŠ a SOU technických oborů v České Třebové vystudoval obor truhlář pro výrobu nábytku a zařízení. Dále pak vystudoval Konzervatoř v Pardubicích, obor hra na klarinet. Po studiích na konzervatoři se přistěhoval do Jablonného, kde od srpna 2001 do ledna 2003 vykonával civilní vojenskou službu. Od února 2003 do srpna 2012 vyučoval v ZUŠ Jablonné nad Orlicí zobcové flétny, klarinety a saxofony. Od roku 2003 vede žákovský orchestr ZUŠ. Od roku 2012 až dosud působí v ZUŠ Jablonné nad Orlicí v pozici ředitele. Je kapelníkem kavárenské kapely Docenti, která v regionu působí od roku 2009. V minulosti hrál s jablonskými ochotníky (Provaz o jednom konci, Rukojmí) a také umělecky řídil dechovou hudbu Orličanka. Každoročně spolupracuje s Filmovou společností Orfilm, která v Jablonném pořádá festival amatérských filmů.

Od roku 2016 je členem Řídícího výboru MAP pro ORP Žamberk a Králíky. Od roku 2017 je členem Výběrové komise projektů pro OPZ v MAS Orlicko.

Od roku 2018 je členem Zastupitelstva města Jablonné nad Orlicí.

Mezi jeho zájmy patří cestování, motorismus, zahrádka, přátelé a především skvělá muzika.

Působí v Kulturní a spolkové komisi Rady města.